Лайпциг излиза на "Алианц Арена" като равен с равен (видео)

Феноменът РБ (Лайпциг) пак е с 3 точки преднина пред Байерн (Мюнхен), след като спечели домакинството си на Херта (Берлин) в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Тимо Вернер (40') и капитанът Вили Орбан (62') вкараха головете, с които новакът си гарантира, че в сряда ще излезе на "Алианц Арена" най-малкото с равен точков актив с шампионите. Тимът на Карло Анчелоти играе в неделя срещу Дармщат 98 и се очаква да спечели, за да наблюдаваме голяма битка на върха като епилог на футболната есен в Германия.

От началото на сезона Херта е един от най-коравите съперници, но на "Ред Бул Арена" столичани нямаха никакъв шанс. Отборът от Лайпциг показа  отлична игра и с лекота надигра своя опонент. След няколко пропуска Тимо Вернер пречупи отбраната на гостите с попадение пет минути преди почивката. В 62-ата минута защитникът Орбан се включи при корнер и направи 2:0. Херта нямаше почти никакви положения и в никакъв момент не застраши аванса на РБ.

Мачът беше изгледан на живо от собственика на Ред Бул Дитрих Матешиц, чието богатство се оценява на около 14,7 млрд. долара.