Лион успя да се справи с Рен (видео)

Отборът на Лион победи с минималното 1:0 Рен в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение отбеляза бившият френски национал Матийо Валбуена в 28-ата минута. Халфът засече в мрежата центриране отляво на Рашид Гедзал. Като цяло гостите от Бретан могат да съжаляват, че не си тръгнаха с нещо от “Стад дьо Люмиер”, тъй като имаха по-чистите положения, но така и не успяха да ги използват.

Така Лион измести днешния си съперник от четвъртата позиция в шампионата с актив от 28 точки. “Хлапетата” са и с мач по-малко, тъй като двубоят им от предния кръг срещу Метц бе прекратен заради хвърлени бомбички на терена. Най-вероятно Лион ще добави още три точки към актива си, тъй като проблемите бяха създадени от феновете на противниковия отбор. Рен остава с 27 на пета позиция.