Коща донесе девета поредна победа на Челси (видео)

Челси постигна девета поредна победа в Премиър лийг, след като надделя неочаквано трудно - с 1:0, над Уест Бромич. Диего Коща вкара единственото попадение в 76-ата минута и по този начин върна "сините" на първо място във временното класиране. Този път селекцията на Антонио Конте не бе никак убедителна, като домакините не успяваха да стигнат до голови положения, но в крайна сметка настоятелността на голмайстора на тима даде резултат.

Една промяна беше направил Конте в сравнение със състава, който преди седмица победи Манчестър Сити на "Етихад" - Неманя Матич замени Сеск Фабрегас. Уест Бромич излезе в непроменен състав за пети пореден път.

Изненадващо гостите бяха по-опасният тим през първата половина на първата част, като Брънт и Рондон имаха добри възможности да открият резултата, но ударите им преминаха много близо, но встрани от целта. В 29-ата минута Челси можеше малко щастливо да поведе, след като изстрел на Педро рикошира в Канте и премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Фостър.

В 38-ата минута сантиметри не достигнаха на Коща да засече с глава центриране на Педро.

След около час игра Крейг Доусън, който вече имаше жълт картон, влезе остро в краката на Коща, но Майк Дийн го пожали. Луис стреля опасно от последвалия пряк свободен удар, но топката премина встрани.

В 67-ата минута Кейхил се намеси решаващо и блокира Флетчър, който можеше да нанесе голов удар.

Когато публиката на "Стамфорд Бридж" вече започна да се притеснява, че техните любимци не могат да открият как да пробият отбраната на гостите, Диего Коща взе нещата в свои ръце. Нападателят се възползва от грешка на Гарет Макоули, пребори се с него и простреля Фостър с мощен шут в горния ляв ъгъл.

Челси вече има 37 точки - три повече от Арсенал. УБА заема осма позиция с 20 пункта.