Бърнли сложи край на негативната серия (видео)

Страхотно воле на Джеф Хендрик помогна на Бърнли да сложи край на серията си от три поредни загуби. Тимът на Шон Дайч победи Борнемут на "Търф Мор" с 3:2. Рекордната покупка на Бърнли Хендрик откри резултата в 13-ата минута с великолепно изпълнение. Три минути по-късно неговият съотборник от националния отбор на Ирландия Стивън Уорд удвои аванса на домакините.

Борнемут намали в края на първата част след попадение на Беник Афобе, но Джорд Бойд възстанови преднината на Бърнли след почивката. Чарли Даниелс направи 3:2 в края, което доведе до нервни няколко минути, но домакините удържаха и стигнаха до трите точки.

"Търф Мор" се превръща в крепост за тима през този сезон. Само Челси има повече домакински победи (6) от Бърнли, който записа пети успех у дома. Въпреки че имаше 30 процента притежание на топката, тимът на Дайч вкара три гола, а трите точки го изкачиха на 13-о място в класирането.

Борнемут шокира Ливърпул миналата седмица, след като стигна до победата с 4:3, въпреки че губеше с 1:3 малко преди края. Този път обрат нямаше. Дайч остави Джак Уилшър на пейката и това се отрази на играта на тима. Отборът можеше да стигне и до равенство малко след почивката, когато бившият нападател на Арсенал Афобе пропусна отлична възможност.