Стоук наказа Бърнли през първата част

Отборът на Стоук Сити победи с 2:0 Бърнли в мач от 14-ия кръг на Премиър лийг. “Грънчарите” стигнаха до успеха още през първата част, когато отбелязаха и двете си попадения. Първо Джонатан Уолтърс засече от воле в 20-ата минута центриране на Маме Бирам Диуф. 15 минути по-късно пък Марк Муниеса завърши сам една комбинация с Марко Арнаутович.

През втората част домакините решиха да се затворят, за да пазят комфортната си преднина, а гостите от своя страна трудно успяваха да организират нещо опасно пред вратата на Стоук. Едва в края на мача Бърнли успя да наложи по-сериозен натиск, но пропуск на Андре Грей не позволи на госите да се върнат в мача и да търсят изравняване.

Така Стоук заема девето място в класирането с актив от 19 точки. Бърнли от своя страна е с пет по-малко и в момента е на 14-а позиция.