Ница се възползва от грешката на ПСЖ (видео)

Ница се възползва по най-добрия начин от грешката на Пари Сен Жермен и си върна първото място във временното класиране в Лига 1. Тази вечер отборът от Лазурния бряг записа убедителна победа с 3:0 над Тулуза, като играчите на Люсиен Фавър демонстрираха и отлична игра. Точни за успеха на домакините на "Алианц Ривиера" бяха Аласан Плеа в 23-ата, Юнес Беланда в 26-ата и Жан Мишел Сери в 65-ата минута.

Ница взе преднина в мача в 23-ата минута, когато Данте с прекрасен прехвърлящ пас изведе Аласан Плеа зад защитата, нападателят напредна и хладнокръвно реализира за 1:0. Само три минути по-късно почти по идентичен начин домакините удвоиха преднината си. Отново Данте със супер пас намери Юнес Беланда зад отбраната на съперника и той с прехвърлящ удар прати кълбото за втори път в мрежата на Албан Лафонт.

Третото попадение за домакините дойде в 65-ата минута след нова чудесна атака с по едно докосване, като накрая Пела свали с глава за Сери, който отблизо не сгреши за 3:0.

В 70-ата минута пък играчите на Тулуза стигнаха до най-чистото си положение в мача, но Исиага Сила от добра позиция не успя да намери очертанията на вратата.

С тази победа Ница отново е еднолично на първото място в таблицата с 39 точки, като има 3 повече от втория Монако и дръпна с 4 пред ПСЖ. Тулуза пък остава на 8-ата позиция с 22 точки до момента.