"Делфините" изплуваха в сетния миг

Отборът на Пескара изтръгна точката от Каляри в добавеното време на двубоя на "Адриатико". Срещата завършил 1:1, а гостите останаха на секунди от победата. Трябва да се каже обаче, че от 33-ата минута те играха с човек по-малко, след като Давиде Ди Дженаро бе изгонен за втори жълт картон.

Марко Бориело, който се намира в най-добрата си форма от 3-4 години насам, откри резултата в средата на първото полувреме. След това дойде изявата на Ди Дженаро и устремът на Каляри приключи. Дефанзивните схеми и бавенето на времето не спасиха "рособлу": в 93-ата минута Джанлука Капрари прати топката в мрежата за 1:1.