Треньорската рокада в ЦСКА-София даде резултат на "Лазур" (видео)

Треньорската рокада в тима на ЦСКА-София даде резултат на стадион "Лазур". Новият наставник Стамен Белчев, който смени Едуард Йорданеску, дебютира с победа. В последния двубой от 16-ия кръг от Първа лига "червените" се наложиха с 2:0 като гост над Нефтохимик.

Първия гол вкара Рафаел Перес с глава в 49-ата минута. В 59-ата Густаво Кулма отбеляза красиво попадение за 0:2.

Нефтохимик Бургас - ЦСКА-София
"Червените" излязоха с фланелки на бившия играч на ЦСКА Филипе Машадо, който загина в самолетна катастрофа.

През първата част главните действащи лица много трудно успяваха да създадат нещо смислено пред противниковата врата и головите положения липсваха. Домакините имаха една възможност, но Мариян Огнянов не се възползва от извеждащо подаване в наказателното поле. Халфът овладя топката, но загуби равновесие и не успя да завърши атаката.

"Гостите" пък сътвориха няколко мелета, които не доведоха до успех.

Нефтохимик Бургас - ЦСКА-София През второто полувреме гостите от София надиграха своя опонент. "Шейховете" бяха под всякаква критика в двете фази и все едно на терена излезе различен отбор. На терена имаше един тим - този на ЦСКА-София.

Въпреки това първата голова ситуация бе пред вратата на ЦСКА-София. Венцислав Христов бе изведен на чиста ситуация, но изстрелът му профуча над напречната греда.

Първият гол вкара Рафаел Перес с глава в 49-ата минута, след центриране от корнер. В 59-ата Густаво Кулма отбеляза красиво попадение за 0:2. Футболистът направи двойно подаване с Преслав Йорданов и с техничен удар опъна мрежата.

В 70-ата минута Милчо Ангелов изведе Арсенио сам срещу вратаря, но футболисът на "червените" пропусна да направи резултата класически.

В 81-ата минута "шейховете" имаха възможност да намалят, но Любомир Божилов шутира нескопосано от добра позиция.

До края на срещата двата тима си размениха по едно положение, но резултатът остана непроменен.

С успеха ЦСКА-София отново зае третото място в класирането с 28 точки, колкото има и Черно море. Нефтохимик е на предпоследната 13-а позиция с 12 точки.

НЕФТОХИМИК - ЦСКА-СОФИЯ 0:2