"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

ПСЖ крачи към върха с пета поредна победа (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 2:0 Анже в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Капитанът Тиаго Сила откри с първия си гол за сезона след 34 минути игра, а Единсон Кавани удвои от дузпа в 66-ата минута. Парижани можеха да отбележат и още попадения, но в крайна сметка се задоволиха с успех само с два гола.

След равностойно начало на мача Тиаго Силва се възползва от едно центриране на Лукас Моура от корнер и с глава засече топката в мрежата. В средата на втората част пък Хатем Бен Арфа бе спънат в наказателното поле от Ромен Томас и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Кавани и не сбърка, вкарвайки 14-ия си гол в шампионата от началото на сезона. До края на мача ПСЖ реши да пести сили и предпочете да даде инициативата на съперника, но без да допуска сериозни опасности пред вратата си.

Така парижани записаха пета поредна победа в Лига 1 и задминаха Монако на втората позиция. ПСЖ са с 35 точки - на една от лидера Ница, докато монегаските са с 33 вече на трето място. Анже от своя страна е на десето място с 18 и без победа в три поредни двубоя.