Аталанта си гарантира още един мач на "Ювентус Стейдиъм"

Отборът на Аталанта продължава отличната си серия. Бергамаските разбиха с 3:0 Пескара и се класираха на осминафинал за Купата на Италия. Кристиян Раймонди откри в 7-ата минута, а Алберто Граси удвои в 29-ата минута. В този момент момчетата на Масимо Одо се предадоха, тъй като основната им цел е спасяване в Серия "А".

Втората част бе по-скоро тренировка, а в последните секунди младият талант Александър Пешич направи победата на "нерадзурите" класическа. Успехът гарантира осминафинал на Аталанта на "Ювентус Стейдиъм" срещу носителя на трофея през януари. Наставникът  Джан Пиеро Гасперини обаче мисли за визитата на шампионите в събота, където се надява приказката на "синьо-черните" от Бергамо да продължи. Клубът има осем победи и едно равенство в последните девет мача за първенство, а днес почивка получиха цели седем от титулярите, за да бъдат готови на 100% срещу Ювентус.