Аталанта продължава да лети, кошмар за Рома в Бергамо (видео)

Отборът на Аталанта продължава с великолепното си представяне в италианското първенство. 13-ият кръг на Серия "А" се оказа фатален за отбора на Рома, който загуби с 1:2 гостуването си в Бергамо. След гол на Диего Пероти от дузпа в 40-ата минута нещата не изглеждаха никак зле за столичани, но второто полувреме бе абсолютна катастрофа за "джалоросите", които всъщност трябва да са благодарни, че не загубиха с доста по-изразителен резултат. Матия Калдара (62) и Франк Кесие (90-дузпа) донесоха победата на Аталанта.

В 21-ата минута Роберто Галярдини получи шанс да стреля от близко разстояние към вратата на Рома, но шутът му бе неточен. В 26-ата минута Мохамед Салах не затрудни Етрит Бериша с шут с левия крак, а секунди по-рано опасен удар на Един Джеко с глава мина на сантиметри встрани от вратата на Аталанта. В 30-ата минута пред Салах се откри още по-добър шанс да изпрати топката в мрежата зад Бериша, но египетският нападател отново не успя да преодолее албанския страж.

В 40-ата минута отлично подаване на Един Джеко към Мохамед Салах пред вратата на Аталанта "матира" отбраната на бергамаските и доведе до дузпа в полза на "вълците". Бившият защитник на Рома Рафаел Толой спря с ръка топката след удар на Салах и реферът Джанлука Роки посочи бялата точка. Диего Пероти с прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Бериша и тимът на Лучано Спалети излезе напред в резултата.

Секунди преди края на първата част гостите от Вечния град имаха чудесен шанс за 0:2, но Салах направи нов пропуск и резултатът остана непроменен.

През втората част играчите на Аталанта бяха много по-активни в атака и в 57-ата минута бившият бранител на Рома Ервин Зуканович отправи хубав удар с глава, който бе спасен от Войчех Шчесни. Секунди по-късно пък Алехандро Гомес бе оставен сам от защитниците на "вълците" опасно близо до вратата на Шчесни, но последвалият удар на аржентинеца бе неточен.

В 62-ата минута поредната атака на бергамаските доведе до гол във вратата на Рома, макар че попадението бе реализирано и с голяма доза късмет. Гръцкият защитник на Рома Костас Манолас в опит да пресече подаване отдясно изби топката право в тялото на Матия Калдара и това доведе до гол за Аталанта - 1:1.

Две минути след изравнителния гол Франк Кесие можеше да направи резултата 2:1 за Аталанта, след като получи отличен пас в наказателното поле на гостите, но ударът му не намери целта.

До края на двубоя атаките на Аталанта не спираха, но като по чудо топката не попадаше във вратата на Шчесни. Домакините бяха много близо до обрат в резултата в 76-ата минута, когато резервата Ремо Фрюлер получи топката в наказателното поле на гостите и стреля по земя, но ударът му срещна гредата, а после попадна в ръцете на Шчесни.

Логичното все пак се случи в предпоследната минута, когато резервата Леандро Паредес извърши нарушение срещу Алехандро Гомес в наказателното поле и реферът Роки отсъди дузпа в полза на домакините. Франк Кесие не сбърка от бялата точка и донесе победата на Аталанта.

Тимът от Бергамо вече в 8 поредни срещи не познава вкуса на загубата, като в 7 от тези срещи Аталанта записа победи. Тимът на ДжанПиеро Гасперини събра 25 точки, колкото имат в актива си още Милан и Лацио. Пред тях са само "вълците" от Рим, които все още са втори с 26 точки, както и лидерът Ювентус, който е с 33 точки.