Сасуоло измъкна точка от Наполи (видео)

Сасуоло стигна до 1:1 при гостуването на Наполи в двубоя от 14-ия кръг на Серия А. Точката донесе резервата Грегъри Дефрел с удар от въздуха осем минути преди края на редовното време. Преди това Лоренцо Инсиние беше извел домакините напред в 42-ата минута. Това равенство зарадва лидера Ювентус, тъй като разликата между "бианконерите" и един традиционен конкурент като Наполи вече стана 8 точки.

Домакините започнаха по-активно мача и създадоха няколко опасности пред вратата на гостите, като на два пъти Лоренцо Инсиние пробва с далечни удари да притесни Андреа Консили. Хосе Кайехон също опита стрелба, но топката мина встрани от вратата.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Инсиние получи топката по крилото, финтира бранител на Сасуоло и напредна към наказателното поле и с техничен удар отдалеч успя този път да прати топката под гредата за 1:0. През второто полувреме играчите на Наполи направиха няколко пропуска, а гостите имаха греда.  Така се стигна до 82-ата минута, когато при една контраатака на Сасуоло Дефрел прати топката в мрежата, като засече без никаква подготовка едно центриране в наказателното поле.

Така Наполи пропусна възможност да се придвижи напред и остана 7-и с 25 точки, докато Сасуоло е едва 16-и с 14.