Алегри: Тази загуба ще ни бъде за урок

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри бе бесен на своите играчи след загубата с 1:3 от Дженоа вчера. Наставникът смята, че футболистите му са подценили срещата и а си изпатили от това. Той обаче вярва, че поражението ще бъде ценен урок за отбора за следващите важни мачове от сезона.

"Дженоа извърши 25 фаула, а ние само 8. При такива показатели, няма как да спечелим който и да е мач. Знаехме, че се изправяме срещу корав съперник и трябва да бъдем по-твърди в единоборствата, но не видях нищо подобно, особено през първото полувреме. През втората част стояхме по-добре, но вече бе късно. Загубата е неприятна, но явно след класирането напред в Шампионската лига имаше момент на отпускане. Вкараха ни три гола отблизо. Отново казвам, че след подобни грешки няма как да победим. Всеки сезон има по някое подхлъзване и може би това бе нашето. През първия половин час ние отсъствахме от терена. Нямаме извинение за този лош старт", заяви Алегри.

"Днес бяхме в лека категория. Хубавото е, че имаме 4 точки преднина в класирането, но сега трябва да седнем и да обмислим грешките си. Надявам се тази загуба да ни бъде за урок", допълни специалистът.

Той също така разкри, че е поздравил съдията, че не отсъди дузпа за Юве при едно единоборство в наказателното поле, след което Манджукич се озова на тревата: "Казах на съдията, че бе прав да не отсъди дузпа. В противен случай имаше шанс да се върнем в мача, а ние не го заслужавахме".