Кавани реши дербито с Лион (видео)

Отборът на Пари сен Жермен постигна ценна победа с 2:1 в дербито срещу Лион от 14-ия кръг на Лига 1. Това бе четвърти пореден успех на парижани, които се доближиха само на точка от лидера Ница. Героят в мача за гостите бе Единсон Кавани, който реализира и двете попадения за своя тим. Уругваецът откри резултата от дузпа в 30-ата минута, но Матийо Валбуена изравни в 48-ата. отново Кавани обаче донесе успеха на гостите с втория си гол в 81-ата минута.

Пари Сен Жермен изцяло диктуваше събитията на терена през първото полувреме. В 8-ата минута удар на Серж Орие профуча над вратата, след това в 16-ата минута Тиаго Мота стреля с глава от добра позиция, но неточно, а в 24-ата минута и Лукас Моура не успя да се разпише.

Натискът на гостите обаче даде резултат в 28-ата минута, когато защитник на Лион извърши нарушение среущ Тиаго Мота в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Единсон Кавани се нае с изпълнението на наказателния удар и не сгреши за 0:1.

В началото на второто полувреме обаче Лион успя да се върне в мача. В 48-ата минута Рафаел да Силва проби отдясно и отправи удар, който се отби от гредата, а при добавката Валбуена бе точен за 1:1. След това домакините имаха още няколко добри възможности, пропуснати от Александре Лаказет и Набил Фекир.

В 65-ата минута гостите можеха да излязат напред в резултата, но красив гол на Кавани със задна ножица бе правилно отменен заради засада. В 81-ата минута обаче уругваецът се реваншира, като след ено центиране отдясно с глава насочи кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Така ПСЖ вече има 32 точки и остава на 3-ото място с равен актив с втория Монако и на точка зад лидера Ница. Лион пък се намира на 7-ото място в таблицата с 22 точки до момента.