България се класира на 16-о място в индивидуалната смесена щафета от Световната купа по биатлон

България се класира на 16-о място в индивидуалната смесена щафета от Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция). Дуетът в състав Емилия Йорданова и Красимир Анев не завърши, след като Анев беше застигнат от победителя Мартен Фуркад (Франция) преди втората си стрелба на последното четвърто завъртане. Фуркад и Мари Дорен Абер бяха перфектни при осемте стрелби и финишираха за 35:43.5 минути. Лиза Тереза Хаузер и Симон Едер останаха втори на 16.0 секунди също без грешки на огневия рубеж. Германците Франциска Пройс и Ерик Лесер завършиха трети на 25.2 секунди с 20 от 20 свалени мишени.