3 от 3 за Сливнишки герой в А НВЛ

Трета поредна победа в група  А НВЛ (Северозапад) постигна тимът на Сливнишки герой, след като победи убедително Козлодуй с 3:0 (25:16, 25:23, 25:16) в собствената си зала "Арена Сливница".

Сливничани доминираха в мача, като от самото начало поеха инициативата, но при резултат 3:4 и една бурна атака на Велислав Йонев, се скъса обтегача на мрежата, което накара техническите лица, подпомогнати от играчите на домакините, бързо да я заменят, което, обаче, отне почти 10 минути. Все пак, Сливнишки герой удпя да вземе своето, завършвайки гейма с 25:16. Повече интрига имаше във втората част, в която гостите от Козлодуй си повярваха, че могат да вземат нещо от лидера, взимайки на момент преднина от 10 точки. Сливничани, обаче, се мобилизираха и успяха да наваксат изоставеното и с невероятна серия от 9 поредни точки успяха да спечелят с 25:23. В третия гейм Сливнишки герой отново не даде шанс на своя съперник, и с много по-интересна и разнообразна игра взеха своето с 25:16, завършвайки мача за малко повече от час.

С тази си победа момчетата на старши-треньора Стоян Стоев остават начело в групата, като в следващият кръг гостуват на тима на Етрополе.

Интересно бе, че президента на Сливнишки герой Мартин Стоев, който преди две седмици пое отбора на Аркада (Галац) в Румъния, играеше по същото време дерби със своя тим в румънската Дивизия А1, срещу друг от претендентите за титлата Крайова, побеждавайки ги с 3:1. Веднага след края на двубоя той и неговият баща и треньор на младият български отбор Стоян Стоев проведоха телефонен разговор, в който треньор №1 на България за 2006 година бе информиран за победата на Сливнишки герой.