10 минути стигнаха на Лукойл да забрави загубите

За трети пореден двубой Лукойл Академик изпита затруднения, но този път се поздрави с победа у дома срещу Берое в мач от седмия кръг на НБЛ. С този успех шампионите прекъснаха серията си от две поредни поражения - инфарктната загуба срещу Спартак в Плевен, както и неуспешното гостуване на Приевидза в евротурнирите.

Домакините започнаха по перфектен начин в Правец и след по-малко от две минути и половина водеха с 12:2. Берое обаче не остави нещата така и бързо намери как да се противопостави на съперника и да се върне в мача, изравнявайки до 21:21 минута преди изтичането на първата част, а след сирената отново имаше равенство - 24:4. В десетте минути до почивката гостите от Стара Загора бяха по-настоятелният и мотивиран отбор и това им позволи да поведат с 31:35 в средата на втория период и да запазят позициите си до края на първото полувреме, когато имаха точка повече от домакините - 45:46.

Седем поредни точки на Лукойл белязаха началото на второто полувреме за 52:46, а заралии пак показаха желание и характер и отговориха с 16-5, повеждайки с 55:62 и пак бяха напред след края на частта, въпреки че домакините я завършиха добре, скъсявайки изоставането си до 61:64. Домакините се вдигнаха, твърдо решение да прекъснат лошата поредица, в която се намираха и надиграха съперника със собственото му оръжие - здрава защита. Съставът на Любо Минчев бе удържан до само 8 точки във финалните 10 минути, за да могат първенците на България да спечелят с 82:72.

Максим Корнийенко бе пълен господар на терена с 20 точки, 16 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка за Лукойл Академик. Дани Гибсън вкара най-много - 21 точки, докато Христо Захариев приключи с 11.

Американското дуо Шейн Гибсън и Аарън Джоунс вкара общо 33 точки за Берое - съответно 17 и 16, а Пламен Алексиев остана с 11 и 5 асистенции.

Лукойл Академик вече има 6 победи и 1 загуба, а Берое - 4 победи и 2 поражения.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - БЕРОЕ 82:72 (24:24, 21:22, 16:18, 21:8)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дани Гибсън 21, Филип Виденов 2, Христо Захариев 11, Максим Корнийенко 20, Стив Зак 8 (Денис Агре, Асен Великов 5, Саша Загорац 6, Павлин Иванов 6, Крис Минков 3)

БЕРОЕ: Пламен Алексиев 11, Тихомир Желев 6, Шейн Гибсън 17, Аарън Джоунс 16, Омари ГУдул 10 ( Николай Николов 8, Тенчо ТЕнчев, Тодор Тодоров 4, Мартин Раднев)