Лукойл се издъни, спечели групата си и елиминира Рилски

Лукойл Академик записа втора поредна издънка след загубата от Спартак (Плевен), но този път на европейската сцена, отстъпвайки при гостуването си на словашкия Приевидза със 77:81. Въпреки това “студентите” продължават напред в турнира за Купата на ФИБА Европа като първи в крайното подреждане на група F, след като имат еднакъв актив от с израелския Бней Херцлия - по 5 победи и 2 загуби, но точковата им разлика е по-добра и това им отреди челното място

Шампионите не успяха да направят услуга на другия български тим в състезанието Рилски спортист. Носителите на Купата на България щяха да продължат като един от четирите най-добри трети отбора при победа на Лукойл днес, след като спечелиха у дома срещу турския Буюкчекмедже, но след този развой на нещата отпаднаха от евротурнирите.

Началото бе обнадеждаващо за гостуващия тим и българите бързо поведоха с 13:6 малко преди средата на първата част, но няколко слаби минути позволиха на Приевидза да изравни нещата и дори да поведе след 10 минути - 18:25. Лукойл остана в ролята на догонващ и до почивката, като в един момент разликата достигна 10 точки, но на полувремето тя бе свалена до четири и 41:45.

Отборът на Тони Дечев показа истинското си лице през третата част, в чийто край намери верния ритъм, за да успее да дръпне с точка преднина след 30 минути за 61:60.  В началото на заключителната четвърт на няколко пъти имаше размяна на водачеството, но след това българите сякаш преклониха глава пред местния шампион, който поведе отново пет минути преди края и не допусна нов обрат, за да спечели с четири точки - 77:81.

Стив Зак отново бе най-добър за Лукойл с 18 точки, 9 борби и 3 асистенци. Павлин Иванов вкара 17, а Саша Загорац - 14.

Игор Марич се отличи с 18 за победителите, докато Марко Батина и Растко Драмичанин останаха с по 16 всеки.