Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Не мач, а трилър! (видео)

Срещата между Суонзи и Кристъл Палас от 13-ия кръг на Премиър лийг се превърна в истински спектакъл за зрителите на “Либърти Стейдиъм”, а сценарият бе достоен за филм на Алфред Хичкок - изпълнен с обрати и голове в последните минути. Домакините победиха с 5:4, след като до 90-ата минута губеха с 3:4.

След спокойно първо полувреме, в което двата тима си размениха по един гол чрез Уилфред Заха и Гилфи Сигурдсон, след почивката се разрази истински вулкан от попадения и драматични моменти. Първо домакините стигнаха до аванс с 3:1 с две бързи попадения на Лирой Фер в 66-ата и 68-ата минута. Холндецът на два пъти беше на правилното място в малкото наказателно поле, за да довкара топката във вратата. След това пък гостите стигнаха до обрат само за двеет минути. Джеймс Томкинс намали след разбъркване, а куриозен автогол на Джак Корк направи 3:3. Кристиан Бентеке даде преднина на Палас след още едно разбъркване в наказателното поле.

Така гостите от Лондон изглеждаха победители с 4:3, но в даденото от съдията продължение дойде моментът на резервата Фернандо Йоренте, който отбеляза два гола, за да донесе успеха на “лебедите”. Испанецът се възползва от поредните карамболи и рикошети пред една от двете врати и зарадва домакините в този луд двубой.

С победата си днес Суонзи се измъкна от дъното на класирането, събирайки девет точки. Кристъл Палас пък от своя страна е с две повече и за момента е на 16-а позиция.