Очаквайте в 18:00 часа: Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Дунав (Русе) с първа победа във Висшата лига

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха първа победа в Група Б от Висшата лига при мъжете. Русенци те надиграха категорично като домакини Черноморец 2008 (Бяла) с 3:0 (25:13, 25:18, 25:18) в мач от 3-ия кръг.

В първите два гейма момчетата на Красимир Маринов бяха категорични и ги спечелиха без никакви затруднения. Това явно ги успокои и те се отпуснаха в третата част. Гостите от Бяла пък веднага се възползваха от временното колебание на съперниците си и поведоха в резултата малко след началото на гейма. Черноморец, обаче, задържа водачеството си за кратко – до 12:9, преди играчите на Дунав да се стегнат и да се върнат на победния си път. Домакините не само стопиха разликата от 3 точки, но още преди второто техническо прекъсване вече водеха с 15:13. Русенци не изпуснаха аванса си до края на гейма и дори я увеличиха до 25:18. Най-резултатен за Дунав бе Васил Иванов, който завърши със 17 точки.

В другата среща от кръга днес отборът на Доростол (Силистра) записа втора чиста победа, след като надигра у дома Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:22).

Във временното класиране води Деа спорт (Бургас), който изигра мача си срещу Попово 09 миналата седмица и го спечели с 3:0, със 7 точки след 2 победи и 1 загуба. Следват Доростол с 6 точки след 2 победи от 2 мача и среща по-малко, и севлиевци с 5 точки след 2 победи и 1 загуба. Дунав вече е на 4-то място с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. Черноморец пък е 5-и с 1 победа, 2 загуби и също 3 точки.