Силни Сеганов и Гоцев изведоха Сора до 4-и успех в Италия

Националите Георги Сеганов и Светослав Гоцев изиграха пореден силен мач за своя клуб Биоси Индекса (Сора). В изтеглен мач от 12-ия кръг на Суперлигата на Италия възпитаниците на Бруно Баньоли записаха трета поредна и общо 4-а победа от началото на сезона. Сора се наложи трудно у дома над Киоене (Падова) с 3:2 (18:25, 25:15, 25:27, 25:20, 19:17) пред 1831 зрители в “Пала Глобо Лука Ползинели”.

Така Сора вече има в актива си 11 точки и се изкачиха на 10-о място във временто класиране. Падова допусна загуба №8 и с 14 точки е на 8-о място.

В следващия 13 кръг Сора гостува на Будже в Равена, с Бранимир Грозданов, а Падова приема Калцедония (Верона).

Гостите от Падова на два пъти повеждаха в резултата с 1:0 и 2:1 гейма, но Сеганов, Гоцев и компания успяха да спечелят 4-ата част и вкараха мача в тайбрек. В 5-атата част Сора поведе с 13:11, но гостите изравниха. Волейболистите на Сора успяха да затворят мача при четвъртата си възможност и го спечелиха с драматичното 19:17.

Разпределителят Георги Сеганов игра цял мач и записа 3 точки (1 блок, 100% ефективност в атака). Светослав Гоцев записа 12 точки (2 аса, 6 блока, 44% ефективност в атака). Най-резултатен за домакините стана белоруският диагонал Радион Мискевич с 25 точки (2 блока, 51% ефективност в атака) и бе определен за MVP.

Микеле Федрице стана най-резултатен за Падова с 15 точки (2 блока, 56% ефективност в атака, 33% перефектно и 71% позитивно посрещане). Марко Волпато добави още 12 точки, а разпределителят Джеймс Шоу (1 блока, 100% ефективност от 10 атаки) и Стивън Маар (1 ас) се отличиха с по 11 точки.

БИОСИ ИНДЕКСА (СОРА) - КИОЕНЕ (ПАДОВА) 3:2 (18:25, 25:15, 25:27, 25:20, 19:17)

СОРА: ГЕОРГИ СЕГАНОВ 3, Радион Мискевич 25, Матиа Росо 11, денис Калинин 8, СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 12, Матео Сперандио 7 - Марко Сантучи-либеро (Федерико Марацо, Андреа Матей 1, Франческо Де Марки)
Старши-треньор: Бруно Баньоли
ПАДОВА: Джеймс Шоу 11, Стефано Джаното 3, Стивън Маар 11, Микеле Федрици 15, Марко Волпато 12, Даниел Конциля  8 - Фабио Блазо-либеро (Николо Басанело, Франческо Дзапелари, Тейлър Ейвърил 3, Себастиано Милан 7, Филип Шестан)
Старши-треньор: Валерио Болдован.