Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

БГ трио прави шоу на мач в Италия

По време на мача от последния, 13-ти кръг от италианската Серия А1, на терена се събраха трима български национали. Това се случи за двубоя между Бундже (Равена) и Биоси Индекса (Сора), в който домакините спечелиха с 3:2 (15:25, 19:25, 25:21, 25:17, 15:7) след 1 час и 59 минути игра.

За домакините като титуляр започна

Бранимир Грозданов

, който отбеляза 4 точки (57 % в нападение) за два гейма игра. За гостите разпределител бе

Георги Сеганов

, който се разписа с 3 точки (2 аса, 1 блокада), а в центъра действаше

Светослав Гоцев

, завършил със 7 точки (2 аса, 2 блокади, 75 % в нападение).

Иначе за MVP бе определен пуерториканският ас на домакините Морис Торес, който заби 27 точки (1 ас, 3 блокади, 58 % в нападение). За гостите от Сора белорусинът Радион Мискевич направи 26 (1 ас, 2 блокади, 47 % в атака).

След края на двубоя в "Пала де Андре" и тримата български национали бяха доволни, тъй като отборите им се класираха в турнира за Купата на Италия.