Джеко изригна с хеттрик, Рома спаси честта на Италия и е в следващата фаза (видео)

Отборът на Рома защити честта на италианския футбол в Европа тази вечер и помете с 4:1 на "Олимпико" в Рим чешкия тим Виктория Пилзен. Мачът бе от Група "Е" на Лига Европа. Хеттрик за "вълците" направи босненският нападател Един Джеко (12, 61, 88), а резервата Диего Пероти в 81-ата минута добави още едно попадение, при това изключително красиво. Мартин Земан бе точен за чехите в 18-ата минута.

Припомняме, че по-рано днес драматични загуби с по 2:3 записаха Интер и Фиорентина, съответно срещу Апоел Беер Шева и ПАОК. Грандът от Милано водеше с 2:0, но допусан шокиращ обрат и отпадна от турнира, а "виолетовите" бяха наказани в 93-ата минута от бившия играч на Левски Гари Родригес.

Един Джеко с мощен шут от малък ъгъл даде аванс на Рома в резултата още в 11-ата минута. "Вълците" обаче не успяха да задържат преднината си много дълго - в 18-ата минута Мартин Земан с глава изпрати топката в мрежата зад Алисон.

В края на първата част Джеко направи доста сериозен пропуск - нещо, което не е нетипично за него. През втората част обаче босненецът се развихри и реализира още две попадения. Преди това Мохамед Салах също пропиля прекрасен шанс за гол - в самия край на първата част, като уцели греда. Леандро Паредес пък в началото на второто полувреме със свиреп изстрел от фаул също удари греда за Рома.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 61-ата минута, когато Джеко с глава заби топката в противниковата врата след отлично центриране отдясно на Антонио Рюдигер.

В 80-ата минута играч на Виктория Пилзен направи невероятен пропуск и вместо 2:2, секунди по-късно резултатът стана 3:1. Сменилият рядко получаващия шанс за изява Хуан Мануел Итурбе офанзивен халф Диего Пероти с красив прехвърлящ удар успокои домакините, а две минути преди края тъкмо той асистира на Джеко за последния гол в срещата. Джеко се намираше някъде около точката за дузпата и след подаването отляво на аржентинеца оформи своя хеттрик.

Рома събра 11 точки и е недостижим на върха в класирането в групата. Тимът на Лучано Спалети не само си осигури класирането за 1/16-финалите, но и първото място в групата. Втори със 7 точки е румънският Астра, а трети с 5 е Аустрия (Виена). Тимът на Виктория Пилзен, който бе елиминиран от Лудогорец в квалификациите за влизане в групите на Шампионската лига, е четвърти с едва 3 точки и без победа.

Астра (Гюргево) излезе на втората позиция след много важна победа срещу Аустрия (Виена) в австрийската столица с 2:1. Домакините нанесоха първия удар в мача - с гол на Лукас Ротпулер в 57-ата минута. В 65-ата минута обаче Александър Грюнвалд получи червен картон и австрийците останаха с човек по-малко на терена.

Това се оказа фатално за виенчани, които в минутите до края допуснаха два гола във вратата си и загубиха. Даниел Флоря изравни в 79-ата минута, а в 88-ата минута Константин Будеску от дузпа донесе ценната победа на румънския първенец.