Андерлехт излъга Габала след драма в края (видео)

Андерлехт надви с 3:1 като гост Габала ФК в драматичен мач от Група "С" на Лига Европа.

В 11-ата минута Юри Тилеманс с хубав удар с левия крак малко пред границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратаря на Габала Дмитро Безотосни.

Само 4 минути по-късно азербайджанците изравниха резултата. Реферът прецени, че Иван Обрадович е съборил в наказателното поле на гостите Асиф Мамадов и посочи бялата точка, а Рикардиньо превърна дузпата в гол.

В 74-ата минута резервата Руслан Гурбенов бе фаулиран от вратаря на белгийците Франк Бьок и реферът отсъди втора дузпа за Габала. Рикардиньо я реализира, но съдията реши тя да бъде повторена. Този път Рикардиньо не уцели вратата и резултатът остана непроменен.

Минута преди края Рашад Еюбов получи червен картон и Габала остана с 10 души на терена. Това се оказа фатално за домакините, които допуснаха гол секунди по-късно. С удар от въздуха точен бе Масимо Бруно. В четвъртата минута на добавеното време Лукаш Теодорчик с удар почти от голлинията реализира последното попадение в срещата.

Андерлехт оглавява класирането в Група "С" с 11 точки. Габала е на последно място с 0 точки, а по-късно тази вечер Сент Етиен приема Майнц 05. Французите са с 8 точки на втора позиция, а германците са трети с 5.

ГАБАЛА - АНДЕРЛЕХТ 1:3
0:1 Тилеманс (11)
1:1 Рикардиньо (15-дузпа)
1:2 Бруно (90)
1:3 Теодорчик (90+4)