Фенербахче не прости на Заря (видео)

Фенербахче срази с 2:0 като домакин Заря (Луганск) в мач от петия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Мирослав Щох със страхотен далечен изстрел изведе турския гранд напред в резултата в 59-ата минута, а Симон Кяер с глава заби топката във вратата на украинския тим за крайното 2:0 в 67-ата. Едуард Собол от Заря получи втори жълт, съответно червен картон в последните секунди.

Фенербахче е лидер в класирането в Група "А" с 10 точки, а Заря е на последната четвърта позиция с 2 точки. Вторият и третият - съответно Фейенорд и Манчестър Юнайтед, ще премерят силите си по-късно тази вечер. Холандците са със 7 точки към момента, а английският гранд има 6 в актива си.