Зенит продължава да мачка из Европа (видео)

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) продължава да действа безгрешно в Група “D” на Лига Европа. Руснаците се класираха за елиминационната фаза на турнира още в предния си мач, но въпреки това днес не пропуснаха да запишат нов успех. Играчите на Мирча Луческу надиграха с 2:0 Макаби (Тел Авив) и по този начин направиха задача на израелците да продължат напред много трудна.

Зенит отбеляза по един гол в края на всяко полувреме. Първо Александър Кокорин откри в 44-ата минута, след като засече от малкото наказателно поле едно успоредно на голлинията центриране по земя. В края на срещата пък Александър Кержаков подпечата успеха с попадение от пряк-свободен удар.

По този начин Зенит продължава да е с пълен актив от точки след първите си пет мача - 15. Руснаците са сигурни победители в групата. Макаби пък е трети с четири точки, но и мач по-малко от конкурентите си за втората позиция - Дъндолк и АЗ Алкмаар, които играят един срещу друг по-късно днес. Ирландците са втори също с четири, докато холандците са с две.

ЗЕНИТ - МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) 2:0
1:0 Кокорин (44)
2:0 Кержаков (90)