Везувий се разтресе след грандиозна издънка на Наполи

Отборът на Наполи записа голяма издънка в Шампионската лига. Футболистите на Маурицио Сари не успяха да се наложат над Динамо (Киев) насред своя "Сан Паоло", завършвайки скучно и суховато 0:0. Така вместо да бе излязъл на първо място в групата, италианският състав ще трепери до последно за своето класиране напред в най-комерсиалния клубен турнир в света. За момента "адзурите" са първи в групата, а в последния рубеж гостуват на Бенфика. По-рано през деня "орлите" от Лисабон изпуснаха победата в зрелищно реми с Бешикташ в Турция. Наполи, Бенфика и Бешикташ са съответно с 8, 8 и 7 точки преди финалния кръг.

В Неапол играчите на Сари скъсаха нервите на тифозите и на своя президент Аурелио Де Лаурентис, който ядеше нокти в официалната ложа. Домакините започнаха в 4-3-3, като атаката водеше Дрис Мертенс, на когото по фланговете помагаха Хосе Кейехон и Лоренцо Инсиние, а след почивката на помощ се притекоха още Маноло Габиадини и Емануеле Джакерини, но без успех. Прави чест на момчетата на Серхий Ребров, които, макар да нямат шанс за класиране, се хвърлиха здраво в мача.

Нещо повече - Динамо дори контролираше играта през първото полувреме и владееше повече топката. Капитанът на Наполи Марек Хамшик бе най-близо до гола преди почивката, но веща намеса на вратаря Артур Рудко предотврати неприятностите за украинците. След почивката финтовете на Андрий Ярмоленко разкършиха италианската защита, но нямаше кой да стреля точно във вратата на Пепе Рейна. От другата страна Рудко отново показа рефлекс, този път отбивайки шут на Хамшик в корнер.

Така Наполи стъпи лошо, пропускайки златен шанс да излезе начело и да докосне осминафиналите и още много пари от турнира, а Динамо си спечели овациите на безпристрастните хора от футболния свят.