Блестящ Джо Харт осигури точките на Торино (видео)

Торино продължи с добрите си изяви и записа победа с 2:0 при гостуването на закъсалия Кротоне. Тимът на Синиша Михайлович има само една загуба в последните си 11 мача в първенството и вече е близо до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Успехът на Торо дойде в последните 10 минути, когато Белоти на два пъти се разписа.

Кротоне пък се закотви на последното място в класирането с актив от едва 5 точки. Българският национал Александър Тонев не бе в групата за мача поради контузия.

Двубоят всъщност започна добре за Кротоне, който се надяваше нов успех, след като в предишното си домакинство записа първата си и единствена победа до този момент. В тои период обаче Джо Харт демонстрира качествата си. Той първо спаси великолепно удар на Барберис, а след това излезе, за да блокира Трота. Защитата на Торино изглеждаше доста неуверена през първото полувреме, а англиският вратар се справи и с удар на Паладино.

След почивката Кротоне продължи да има преимущество и пропусна още няколко положения, но в 80-ата минута се оказа договащ. Андреа Белоти откри резултата, като при положението останаха сериозни съмнения за засада. Секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа, слекато Фалчинели бе повален в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо. Минута преди края Белоти сложи край на интригата след подаване на Бойе. В самия край Джо Харт отново спаси вратата си и не позволи на домакините да стигнат до до почетен гол.