Хебър оглави еднолично Група А на Висшата лига

Мъжкият отбор на Хебър (Пазарджик) излезе еднолично начело в група А на Висшата лига, след като постигна четвърта поредна победа от началото на сезона.

В двубой от IV кръг на първенството волейболистите на треньора Атанас Петров се наложиха с 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) като гост на Виктория Волей (Пловдив).

Мачът бе по-специален за повечето от състезателите на Хебър, тъй като те са започнали кариерите си именно в тима на Виктория при треньора Драган Иванов.

На терена в залата на СОУ "Цар Симеон Велики" обаче играчите на Хебър се раздаваха, като отбелязаха 12 аса срещу 3 за младите състезатели на домакините.

С 15 точки най-резултатен бе младежкият национал Ивайло Иванов (6 (!) аса, 1 блокада, 62 % в нападение). За Виктория Иван Стоичков се отличи с 10 (1 ас, 1 блокада, 35 % в атака).

В друг мач от кръга първа загуба през сезона претърпя отборът на Звездец (Горна Малина). Това стана при гостуването на Ботев (Ихтиман), като домакините зарадваха своите привърженици с успех 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:14)

Играчите на Ботев поведоха с 2:0 гейма, след което загубиха третия. Това обаче само ги "ядоса" и в четвъртата част бяха като истински фурии, за да приключат всичко и да запишат втория си успех от началото на сезона.

Истинска волейболна драма имаше в залата в Ябланица, където домакините от Изгрев изстрадаха победата с 3:2 (25:18, 22:25, 23:25, 25:20, 15:10) пред препълнените трибуни.

В духа на феърплея двата отбора изиграха истинска битка, а публиката в залата създаде прекрасна атмосфера и помогна на тима си да спечели срещата, въпреки че изоставаше с 1:2 гейма.

Лидер във временното класиране е амбициозният тим на Хебър, който има 4 победи от 4 мача и актив от 11 точки. На второ място остава Звездец с 2 победи и 6 точки, но и с мач по-малко.

Всички резултати, класирането и програмата в група А на Висшата лига може да видиш ТУК

През днешния ден се изигра и един мач от група Б, след като двубоят между Попово 09 (Попово) и Дея Спорт (Бургас) от III кръг бе изтеглен.

Гостите от Бургас успяха да се наложат с 3:0 (25:22, 25:16, 25:9) над младия състав на домакините и загатнаха, че имат сериозни намерения през този сезон.

С днешния си успех отборът на Дея Спорт оглави временното класиране, като има 7 точки от 3 мача.