На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Ейбар подчини Селта (видео)

Отборът на Ейбар надигра с 1:0 Селта в среща от 12-ия кръг на испанския шампионат. Фран Рико вкара единствения гол в деветата минута. Тимът на Хосе Луис Мендилибар надигра своя съперник, който игра без някои ключови фигури в атака. С успеха "синьо-червените" се изкачиха на седмо място.

Серхи Енрик пропусна първата добра възможност в третата минута: шутира в обсега на вратаря Рубен Бланко. В деветата минута баските стигнаха до гол. След центриране отдясно Адриан Гонсалес стреля в гредата, а Фран Рико беше на точното място за добавка - 1:0. Това беше попадение номер 100 за "синьо-червените" в испанския елит. Гостите от "Балаидос" така и не успяваха да организират играта. В 25-ата Такаши Инуи беше близо до втори гол след страхотен рейд. В 33-ата Адриан пропусна да реализира. Първият шанс пред вратата на Асиер Риесго дойде в 44-ата минута след шут на Тео Бонгонда.

В началото на втората част Адриан нацели греда. В 49-ата Адриан и Енрик разиграха, но Рубен се справи със ситуацията. Четвърт час преди края галиският тим поиска дузпа, но претенциите не бяха уважени. В края имаше много нерви и два червени картони. Серхио Алварес беше изгонен от пейката, а Уго Майо получи червен картон след финалния сигнал.

Снимка: Twitter