Късен гол спаси Евертън (видео)

Гол на Шеймъс Коулмън минута преди края спаси Евертън от домакинска загуба срещу Суонзи. Срещата завърши 1:1, а попадението лиши Боб Брадли от първи успех като треньор на тима от Уелс, който вече е на дъното на класирането и няма победа от първия кръг. Гостите виждаха победата, като попадението за тях отбеляза Гилфи Сигурдсон в 41-ата минута от дузпа, която той си спечели.

Изравнителният гол, дошъл след удар с глава на защитника, бе едно от малкото хубави неща, които "карамелите" направиха. Тимът на Роналд Куман, който има една победа в последните си седем мача и миналия кръг падна от Челси с 0:5, бе изпратен с освирквания на почивката.

Бившият селекционер на САЩ Брадли стана мениджърът с най-лош старт в историята на Суонзи, след като в пети мач не успя да запише победа. Той бе направил осем промени от последния мач на тима във Висшата лига. Един от малкото оцелели бе Сигурдсон и той оправда доверието. 27-годишният футболист създаваше постоянни проблеми на защитата на домакините и бе съборен от капитана на "карамелите" Фил Ягиелка за дузпата в края на първото полувреме, която исландецът реализира. Брадли трябва да е останал окуражен от представянето на тима си, особено в защита, въпреки че сигурно се е надявал отбраната да издържи още няколко минути.

Положението на Евертън също не е розово на фона на амбициите на клуба. След ранния оптимизъм и четири победи в първите пет кръг тимът все по-често разочарова феновете си. Днес при най-добрата възможност, която се откри пред голмайстора Ромелу Лукаку, топката рикошира от бедрото му през първото полувреме. Рос Баркли пък не се възползва от отличен шанс.

Роналд Куман реши да рискува и пусна Деулофеу на мястото на трагичния Аарън Ленън и смени централния защитник Ягиелка с атакуващ футболист в лицето на Енер Валенсия. Промените дадоха резултат и малко рпеди края Коулман реагира най-бързо на една отбита топка и с глава я прати покрай Фабиански.