Лион загря за Петев

Лион победи с 1:0 като гост Лил в двубой от 13-ия кръг на Лига 1, който беше генерална репетиция преди гостуването на водения от българския специалист Ивайло Петев отбор на Динамо Загреб в Шампионската лига във вторник.

Двубоят започна по мечтан начин за гостите, които откриха още в 3-ата минута чрез Максуел Корне. През втората част усилията на домакините да изравнят бяха блокирани от втория жълт картон на Юнус Санхаре, който остави тима си с човек по-малко на терена.

Така Лион постигна трета поредна победа и се изкачи на четвърто място в класирането с 22 точки, докато Лил записа трета поред дагуба и вече е 18-и с 10 точки.