На крачка от мечтата

На 27 ноември Нико Розберг ще се изправя пред най-голямото предизвикателство в живота си. Германският пилот на Мерцедес почти докосва първата световна титла в кариерата си, но трябва да направи и последната крачка, за да увенчае всички усилия и лишения, които е правел през целия си съзнателен живот.

От другата страна стои най-големият кошмар и съотборник в Мерцедес Люис Хамилтън. Той е съперникът, срещу когото се състезава от дете, но винаги накрая британецът печели титлите. Сезон 2016 премина при разменена доминация, като и двамата пилоти имаха своите поредни серии от победи и размени на лидерството в шампионата.

Преди старта на уикенда в последната за годината Гран при на Абу Даби Розберг води в подреждането при пилотите с 12 точки пред Хамилтън, след като двамата са спечелили по девет победи. Това означава, че ако Нико финишира на трето място, той ще стане вторият син на световен шампион във Формула 1, повторил подвига на баща си след Деймън Хил.