Поляк се направи на Меси в Букурещ, бомбичка повали Левандовски (видео)

Отборът на Полша направи важна крачка към класирането си за световните финали в Русия през 2018 г. "Дружината" удари с 3:0 при гостуването си Румъния. Попаденията вкараха Камил Гросицки и Роберт Левандовски (2). Двубоят се игра на "Арена Национала" в Букурещ, където около 50 000 румънци се надяваха футболистите на Кристоф Даум да ги зарадват с успех. Северните ни съседи търсят първо класиране на световно първенство след 1998 г. На пейката с резервите на Даум останаха звездите на българския шампион Лудогорец Козмин Моци и Клаудиу Кешерю, а до тях бе и бившият халф на "орлите" Андрей Препелица.

Гостите започнаха далеч по-активно и това даде резултат. Любопитно е, че на днешната дата поляците празнуват своя Ден на независимостта, което изглежда ги бе мотивирало допълнително. В десетата минута Камил Гросицки направи знаменит рейд покрай цялата защита в жълто. Халфът на Рен скри топката на колегите на Моци и с мощен шут, и с малко помощ от горната греда, порази целта - 1:0! Един страхотен гол, който смълча трибуните. Единственото положение за домакините преди почивката дойде в 32-ата минута. Защитникът Влад Кирикеш се оказа в опасна близост пред рамката на Лукаш Фабиански, но засече лошо топката и вратарят улови без големи проблеми. Скоро след това Якуб Блашчиковски получи пас в наказателно поле на Румъния, но ударът му бе в ръцете на вратаря Чиприан Тетерушану.

След подновяването на играта Роберт Левандовски напомни за себе си с технично изпълнение от фаул, но голмайсторът нямаше късмет да се разпише в този случай. Звездата на Байерн обаче ще запомни този мач, след като в 56-ата минута паднала до него бомбичка избухна. След миг Лева се намери на земята, а след това се държеше за ушите и се наложи лекарска намеса и прекъсване на играта за близо пет минути. Нападателят обаче не бе казал своята дума. В 81-ата минута той опъна мрежата на румънската врата със своя шести гол в квалификационната кампания. Това вече бе много за румънците, а за Даум бе ясно, че до първото му поражение като селекционер на съседите ни остават броени минути.

Превъзходството на Полша намери израз в дузпа в 90-ата минута, която Лева превърна без проблеми в попадение за 3:0. След загубата на Черна гора по-рано през деня поляците излизат начело в класирането в групата и приближават Мондиал 2018.