Армения обърна Черна гора от 0:2 (видео)

Армения спечели първите си три точки в квалификационна Група Е за Мондиал 2018, след като записа запомнящ се обрат и победа с 3:2 над Черна гора в Ереван.  Дамир Кояшевич (36') и Стеван Йоветич (38') дадоха комфортен аванс на гостите през първата част, но след почивката домакините направиха пълен обрат след попадения на Артак Григорян (50'), Вараждат Хароян (74') и Геворг Газарян (94').

Гостите стояха доста по-добре през първата част на този двубой и заслужено взеха аванс, въпреки че пропуснаха две много добри ситуации. В 17-ата минута Бечирай не бе точен с глава от няколко метра, а шест минути след  това Йоветич бе изведен в много чиста позиция и стреля от 12-13 метра, но след рикошет топката премина на сантиметри над напречната греда.

Само за две минути - между 36-ата и 38-ата, Черна гора вкара два гола. Дамир Кояшевич откри резултата. Бегларян изби неособено добре удар от далечна дистанция на Вешович, Бечирай стигна пръв до топката и я подаде на Кояшевич, който стреля по земя от седем метра - 0:1. Две минути след това арменците изпълниха корнер пред вратата на Божович, топката бе изчистена далеч напред, а левият бек на Пюник Айрапетян подари топката на Йоветич, който удвои без проблем.

Пет минути след подновяването на играта Григорян намали, след като проби добре, размени пасове с Корян и стреля. Божович първоначално изби, но топката отново стигна до Григорян, който довкара отблизо.

В 74-ата минута Хароян изравни, след като Божович не се намеси добре след корнер пред неговата врата.

Четири минути преди края Мкоян изчисти от голлинията удар на Йоветич, а в 94-ата минута Газарян донесе победата на Армения след удар от 25 метра. Божович отново не успя да се намеси добре, макар че топката тупна пред него, което може в известна степен да го оправдае.

Това е първа загуба за Черна гора, докато Армения спечели първите си точки в Група Е. По-късно днес играят Румъния - Полша и Дания - Казахстан.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!