Бивш съотборник на Бербатов изуми Англия с фантастичен гол (видео)

Бившият халф на Челси, Астън Вила, Фулъм и Стоук Сити Стийв Сидуел в момента носи фланелката на Брайтън и в събота отбеляза запомнящ се гол срещу Бристол Сити в Чемпиъншип. Брайтън спечели с 2:0 гостуването си на Бристол Сити в 16-ия кръг от втората по сила дивизия в английския клубен футбол, а 33-годишният Сидуел реализира първото попадение в мача. В 13-ата минута бившият съотборник на Димитър Бербатов във Фулъм прехвърли вратаря на Бристол Сити Ричард О'Донъл с майсторски удар от центъра. Подобни голове в кариерите си са отбелязвали звезди като Дейвид Бекъм и Чаби Алонсо.

Джейми Мъри в 20-ата минута бе авторът на другия гол за Брайтън, а след тази победа Сидуел и компания заемат второ място в класирането в Чемпиъншип, на 3 точки зад лидера Нюкасъл и на 5 пред третия Хъдърсфийлд. Бристол Сити е девети.