Отборът на Левски дели първата позиция с Лудогорец след първото завъртане на Първа лига през този сезон. "Сините" изненадващо имат 31 точки, като все още не познават поражението, което ги прави единственият тим в първенството с подобно постижение. Шампионът и участник в груповата фаза на Шампионската лига има мач по-малко от столичани, но едва ли и най-смелите фенове на 26-кратните шампиони на България са вярвали, че до втората половина на ноември тимът няма да има поражение в редовното време. Левски има 17 изиграни мача от началото на сезона - 13 за шампионата, два в Лига Европа и два за Купата на България. В турнирите с пряката елиминация Левски отпадна на "Герена", първо след две равенства с Марибор (1:1) в Европа, а след това след продължения за Купата на България от Черно море (2:3).
Интересното е, че това са единствените голове допуснати на своя стадион от "сините" през този сезон, но те се оказаха фатални. Спортният директор Станислав Ангелов и новият треньор Елин Топузаков вярват, че сега концентрацията за Първа лига трябва да бъде още по-сериозна, като се търси всячески да се задържи лидерската позиция преди зимната пауза, когато евентуално тимът ще бъде подсилен с нови играчи.
През лятото на стадион "Георги Аспарухов" пристигнаха цели осем нови попълнения. Вратарят Иван Чворович, защитниците Димитър Пиргов, Симон Сандберг и Виктор Генев, както и офанзивните играчи Хеан Деса, Антонио Аниете, Илиян Мицански и Галин Иванов. Последните двама и Генев станаха част от "сините", след като вече бяха изминали няколко кръга.
Лятната селекция на Левски няма как да се обяви като една от успешните в историята на клуба. Причината за това е, че от всичките осем привлечени футболисти само двама са твърди титуляри. Става въпрос за Димитър Пиргов и Антонио Аниете. Още по-странно е, че първият бе привлечен за алтернатива на Сърджан Лукин и Александър Александров, а единствен във всичките мачове е титуляр, като не е пропуснал нито една минута от началото на сезона.
Испанецът бе върнат предвид това, че синята публика имаше нужда от ентусиазъм, а както е известно той се превърна в любимец на феновете през сезон 2014/2015 година, когато в 35 мача вкара 17 гола и дори стана голмайстор на "А" група. Аниете обаче има едва четири пълни изиграни мача, а три пъти стартира срещата от резервната скамейка, като вкара три гола в първите си 17 мача след завръщането си.
Най-скъпата покупка на клуба (200 000 евро) Сандберг пък има общо шест мача за Левски, но само три пъти е бил титуляр. Първият при равенството с Локомотив (Пловдив) 2:2 на "Лаута" от втория кръг, а другите два за Купата на България срещу Царско село (2:0) и Черно море (2:3). С него на терена "сините" допуснаха пет от всичките девет гола във вратата на Боян Йоргачевич в първите 17 официални срещи. Освен това, в изявите със "смърфовете" и "моряците" бе обявен за един от основните виновници за головете в мрежата на "сините", като веднага след това бе оставян отново на пейката.
Петима от останалите нови футболисти имат само един мач от първата минута за първенството. При това става въпрос за най-ниско платеният от новите - Генев, който игра първите 56 минути при победата с Берое, но напусна контузен, а освен това пристигна последен в клуба и не бе правил подготовка със съотборниците си. Другите два мача с негово участие той влезе като тактическа смяна в 89-ата минута срещу Локомотив (Горна Оряховица) и ЦСКА-София.
Чворович, Иванов, Деса и Мицански на този етап имат общо 10 мача в шампионата, но нито един като титуляр. Иван Чворович дебютира за Купата на България с Царско село, което е негов единствен мач за "сините", когато игра през всичките 90 минути. Неговата позиция е разбираема, тъй като Боян Йоргачевич е твърд титуляр в рамките на "синята" врата вече два сезона, а той бе привлечен да бъде втори страж на "Герена".
Най-скъпоплатеният играч Деса бе доведен от Георги Иванов-Гонзо, но поради закъснение за началото на лагера, а след това и заради травми не успя да се наложи. Той е играл в осем срещи, от всичките 17, но всеки път влиза от пейката, като записа едва 140 минути. Техничарят има един гол срещу Царско село, но определено е най-голямото разочарование предвид това, че взима най-високата заплата, при това с много повече от титулярите, а не успява да покаже качествата си.
Синята деветка Мицански има едва четири мача. Националът е записал само 40 минути с екипа на столичани за първите си два месеца на "Герена". Очакванията към него също са доста големи предвид визитката му, но на този етап има повече време в лазарета от това на скамейката.
Крилото Галин Иванов пък има един мач за първенство, по-скоро само три минути, срещу Ботев (Пловдив) и един мач от първата минута за Купата на България, където разочарова и бе заменен срещу Царско село още след 61 минути на терена. Той има договор до Коледа, а днес обяви, че не му харесва статута на резерва, като сам се изключи от възможността да се бори за титулярно място и да продължи контракта си през януари.
Последните двама пристигнаха точно преди два мача, като се очакваше, че не са в топ кондиция, но определено видяното на този етап, е много под очакванията на всички в клуба, както и на феновете.
Колко мача и минути са изиграли летните придобивки на Левски от началото на сезона:
Иван Чворович - 0 мача в Първа лига, 1 за Купата на България - 90 минути - общо 90 минути
Димитър Пиргов - 13 мача и 1 гол в Първа лига - 1170 минути, 2 мача и 1 гол за Купата на България - 210 минути, 2 мача за Лига Европа - 180 минути - общо 1560 минути
Симон Сандберг - 4 мача в Първа лига - 101 минути, 2 мача за Купата на България (210 минути) - общо 311 минути
Виктор Генев - 3 мача в Първа лига - 58 минути - общо 58 минути
Галин Иванов - 1 мач в Първа лига - 3 минути, 1 мач в Купата на България - 61 минути - общо 64 минути
Хеан Деса - 5 мача в Първа лига - 75 минути, 2 мача и един в Купата на България - 51 минути и 1 гол, 1 мач в Лига Европа - 4 минути - общо 140 минути
Илиян Мицански - 4 мача в Първа лига - 40 минути - общо 40 минути
Антонио Аниете - 13 мача и 3 гола в Първа лига - 890 минути, 2 мача за Купата на България - 149 минути, 2 мача за Лига Европа - 171 минути - общо 1210 минути