Гол в 93-ата минута спаси Бенфика в дербито с Порто (видео)

Порто и Бенфика завършиха при резултат 1:1 в дербито от 10-ия кръг на португалското първенство. "Драконите" от Порто бяха на секунди от това да нанесат първа загуба на "орлите" от Лисабон за сезона в шампионата, но гол в третата минута на добавеното време спаси гостите. Автор на попадението стана аржентинският защитник Лисандро Лопес, който с глава изпрати топката във вратата на Икер Касийяс. Преди това, в 50-ата минута, Диого Жота с удар от малък ъгъл успя да изненада стража на Бенфика Едерсон.

Така Порто пропусна да съкрати аванса на Бенфика на върха в класирането. Лисабонци са с 26 точки, докато "драконите" са втори към момента с 21, но може да бъдат изместени от Брага още тази вечер.

ПОРТО - БЕНФИКА 1:1
1:0 Диого Жота (50)
1:1 Л. Лопес (90+3)