Виляреал се изравни с Барселона (видео)

Отборът на Виляреал изкова рутинна домакинска победа с 2:0 над гостуващия Бетис в двубой от 11-ия кръг на испанското първенство. Ману Тригерос (22) и Роберто Сориано (53) отбелязаха за "лос амарийос". С успеха тимът на Фран Ескриба временно застигна шампиона Барселона преди последния мач от кръга.

През първото полувреме доминацията на "жълтите" беше видима и те логично отбелязаха попадение. В 22-ата минута Ману Тригерос откри резултата с хубав далечен удар. Халфът на "подводницата" шутира от 30 метра и намери горния ляв ъгъл - 1:0. Минута по-късно Никола Сансоне направи голям пропуск, а Аиса Манди изби в корнер. В 34-ата Виктор Руис тресна греда при спорно положение за засада.

В 53-ата домакините реализираха втори гол. Роберто Сориано се разходи между двама съперници и изрита топката от 25 метра, прехвърляйки вратаря Антонио Адан. В 60-ата Седрик Бакамбю изпусна сам срещу стража на андалусците. Първият удар във вратата на гостите дойде в 69-ата минута и беше лесен за Серхио Асенхо. В 81-ата Кристиано Пичини отправи добър удар, отразен от вратаря на валенсианци. Осем минути по-късно Адан спаси след изстрел на резервата Денис Черишев.

Виляреал задмина Атлетико Мадрид и се изравни с Барселона. Баломпие на Густаво Пойет е в долната половина на класирането.