Хебър с трудна победа в Луковит

Втора поредна победа от началото на сезона в група А на Висшата лига записа мъжкият отбор на Хебър (Пазарджик).

Воденият от Атанас Петров тим обаче трябваше сериозно да се поизпоти, за да спечели с

3:2 (21:25, 25:17, 25:23, 18:25, 15:12)

като гост на традиционно коравия състав на Ботев (Луковит).

Първоначално, домакините от Луковит взеха преднина в геймовете, но след това Хебър, който има сериозни амбиции за изкачване в елита направи обрат. Това съвсем не прекърши ентусиазма на домакините и те спечелиха четвъртата част, за да се стигне до тайбрек. В решителния гейм Хебър се наложи с 15:12 и се поздрави с втората си победа.

В друг мач от група А от днес най-младият отбор в тази дивизия - Виктория Волей (Пловдив), отстъпи с

0:3 (23:25, 17:25, 20:25)

като домакин на Звездец (Горна Малина). Двубоят се игра в зала "Строител", а не в тази на СОУ "Цар Симеон Велики" заради подготовката за президентските избори на 6-и ноември.

С първа победа за новия сезон се поздрави и отборът на Изгрев (Ябланица), който в своята зала надигра с

3:1 (25:21, 25:21, 16:25, 25:21)

новака в групата Ботев (Ихтиман).

Лидер в група А на Висшата лига е Звездец (Горна Малина) с пълен актив от 2 победи и 6 точки. На второ място е Хебър също с две победи, но пет точки.

Всички резултати, класирането и програмата на Висшата лига в група А, виж ТУК.