Драматичен успех на Бърнли (видео)

Ашли Барнс вкара страхотен гол в последната минута, с който донесе победата на Бърнли с 3:2 в домакинството на Кристъл Палас. Тимът на Шон Дайк започна блестящо двубоя и в 14-ата минута водеше с 2:0. Сам Воукс откри резултата след 90 секунди игра, а Гудмундсон удвои преднината.

След почивката обаче Палас се върна в мача и успя да изравни. Конър Уикъм се разписа с първото си докосване, след като се появи в игра като резерва, а Бентеке вкара от дузпа. След драматичния гол на Барнс остана време за Таунзенд да удари гредата за разочарование на гостите.

Победата изкачи Бърнли в горната половина на класирането, като в момента отборът е девети на точка зад Манчестър Юнайтед. Четвъртата поредна загуба на Палас ги задържа в близост до зоната на изпадащите.

Отборът на Алън Пардю има за какво да съжалява, тъй като имаше предимство в голяма част от срещата. Те имаха 62% владеене на топката, но не се възползваха от това. Бърнли разчиташе на наситена халфова линия и контраатаки. Това бе успешно в началото с двата бързи гола.

След попаденията обаче гостите доминираха, като Вилфред Заха постоянно притесняваше защитата на съперника с пробиви по двете крила. Точно след негов пробив падна гола на Уикъм. Изравняването пък бе напълно заслужено. То стана след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лоутън. Палас изглеждаше като по-вероятният победител, но късният гол на Барнс ги ужили. Късметът отново не бе с гостите в петата минута на даденото продължение, когато изстрелът на Таунзенд се отби от гредата.