Челси изскочи на първо място след здрав бой над Евертън (видео)

Челси излезе на върха във временното класиране на Премиър лийг поне за ден, след като разгроми с 5:0 Евертън на "Стамфорд Бридж". Две попадения на Еден Азар (19', 56') и по едно на Маркос Алонсо (20'), Диего Коща (42') и Педро Родригес (65') донесоха петата поредна победа на "сините от Лондон" в шампионата. Головата разлика на Челси в тези последни пет срещи е 16:0.

Антонио Конте бе заложил на еднакъв стартов състав в трети пореден мач. Маартен Стекеленбург и Фил Ягиелка се завърнаха за Евертън, а Том Клевърли замести наказания Идриса Гай.

Лондончани много бързо решиха нещата в своя полза, след като поведоха с 2:0 след два гола, реализирани в рамките на 70 секунди. Първо, в 19-ата минута, Азар получи по левия фланг от Коща, навлезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл - 1:0. Следващата минута Алонсо удвои с удар по земя, след който топката премина между краката на Стекеленбург.

В 34-ата минута шут на Моузес срещна гредата, а три минути преди почивката Коща направи преднината на домакините класическа. Матич продължи с глава към далечната греда след центриране на Азар от корнер, след което голмайсторът на Челси стреля от движение, пращайки топката в далечния ъгъл.

Настроението, с което играеха домакините, индикираше, че "карамелите" ще инкасират още попадения след почивката.

Еден Азар реализира втория си гол за тази вечер в 56-ата минута след брилянтна асистенция на Педро, който го изведе с пета. Белгиецът нахлу в наказателното поле, преодоля Уилямс и стреля по земя в близкия ъгъл - 4:0. Цялата атака на домакините бе изградена от 23 паса. Петото попадение падна девет минути след това. Стекеленбург изби удар на Азар, но топката стигна до испанеца, който направи добавка отблизо - 5:0. До края Коща и Моузес пропуснаха да направят победата на домакините още по-разгромна.

По този начин Челси се възползва от грешната стъпка на Манчестър Сити, който по-рано днес изненадващо направи 1:1 с Мидълзбро, и излезе на първо място във временното класиране. Лондончани имат 25 точки, но утре Арсенал и Ливърпул могат да ги изместят от върха, ако спечелят своите срещи. Ман Сити е с 24 точки. Евертън остава на шесто място.