Марио Гомес вдигна Волфсбург за втора победа (видео)

Отборът на Волфсбург надигра Фрайбург с 3:0 като гост в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Марио Гомес реализира две попадения (41 и 53), а Рикардо Родригес беше точен от дузпа в края (86). Това беше едва втора победа за "зелените" от началото на сезона, която ги отдалечи от зоната на изпадащите.

В 16-ата минута Марио Гомес направи голям пропуск от пет метра, целейки крака на вратаря. Пет минути по-късно Максимилиан Филип изведе прекрасно Винченцо Грифо, който не спечели директния спор с Диего Беналио. В 30-ата и 33-ата минута Гомес и Максимилиан Арнолд стреляха неточно от добри позиции. В 41-ата Марио Гомес беше изпуснат на първа греда при корнер и с глава матира вратаря - 0:1. Малко по-късно "вълците" имаха още едно страхотно положение при корнер.

В 53-ата Марио Гомес за втори път наказа съперника. Домакините се бяха изнесли в предни позиции, получи се опасна контра с малко подавания, германският нападател беше изведен срещу вратаря и насочи точно в далечния ъгъл - 0:2. Това беше попадение номер 141 за голмайстора в Бундеслигата. В 67-ата Фрайбург имаше шанс да се върне в мача, но Флориан Нийдерлехнер изпусна отблизо. В 85-ата Кристиан Гюнтер направи дузпа и беше изгонен. Рикардо Родригес реализира от бялата точка - 0:3.