Ман Сити сдаде върха в седмицата, в която победи Барса (видео)

Манчестър Сити допусна изненадваща грешна стъпка у дома, завършвайки 1:1 с Мидълзбро в седмицата, в която селекцията на Джосеп Гуардиола изнесе страхотен мач и победи Барселона (3:1). Серхио Агуеро (43') откри резултата със своя 150-и гол с екипа на "гражданите", които след това пропуснаха още няколко стопроцентови възможности. В добавеното време Мартен де Роон изравни и донесе точката на Боро. Този резултат означава, че по всяка вероятност Манчестър Сити ще отстъпи първото място, на което в момента се намира.

Пеп Гуардиола бе направил три промени в сравнение със състава, който победи с 3:1 Барселона през седмицата. Клаудио Браво се завърна на вратата, Гаел Клиши започна вместо Николас Отаменди, а Хесус Навас замени Рахим Стърлинг. Александър Коларов бе преместен в центъра на отбраната. Една промяна имаше в 11-те на Айтор Каранка - Де Роон бе титуляр за сметка на Гастон Рамирес.

Преди почивката действията очаквано се развиваха изключително в половината на гостите. Първите положения до гол, до които стигнаха "гражданите", обаче бяха чак след 30-ата минута. Първо, удар на Агуеро бе избит от Валдес, а Силва не успя да направи добавка. След това Дауниниг блокира нов опасен шут на аржентинеца. В 36-ата минута Кун отправи още един изстрел, който обаче премина на сантиметри встрани.

Валдес се намеси добре още в две ситуации, но две минути преди почивката логичното се случи. Де Бройне центрира отдясно, а Агуеро засече на близката греда и с удар отблизо аржентинецът отбеляза 150-ия си гол за Манчестър Сити. Нападателят постигна това в 223 мача с екипа на "гражданите". В последната секунда на първото полувреме шут на Навас от малък ъгъл срещна гредата.

В самото начало на втората част Алваро Негредо видя, че Клаудио Браво е излязъл напред и опита да го прехвърли почти от центъра. Изпълнението на испанеца бе доста добре, но стражът на домакините успя да се върне навреме и да избие топката над вратата си. Малко след това Форшоу се оказа очи в очи с Браво, но чилиецът отново спаси.

Гюндоган и Агуеро пък пропуснаха две половинчати възможности за Сити. В 74-ата минута Даунинг проби отдясно и стреля по диагонала, но топката премина встрани. В 81-ата минута Кевин де Бройне претендираше за дузпа, след като бе изблъскан в гръб от Френд, но сигнал не последва. Пет минути преди края Агуеро пропусна страхотна възможност да отбележи втори гол, след като получи от Навас и стреля от около 11 метра, но не успя да уцели вратата.

Де Бройне пропусна поредната страхотна възможност в 90-ата минута, когато неразбирателство между Френд и Валдес даде възможност на белгиеца да стреля от границата на наказателното поле. Де Бройне просто трябваше да намери опразнената врата, но не не успя да го направи. Всички тези пропуски бяха наказани в 92-рата минута. Френд центрира много добре отляво, а Мартен де Роон засече с глава. Браво също не се намеси добре, което означаваше равенство на резултата.

Сити все още е на първо място с актив от 24 точки, но още днес може да бъде изместен от върха, ако Челси победи Евертън в късния двубой. Утре са мачовете на Арсенал и Ливърпул, които също могат да изпреварят "гражданите".