Хеттрик на Калу прати Херта в топ 3 (видео)

Херта (Берлин) се върна на победния път след загубата от Хофенхайм в предишния кръг. Столичният тим разгроми с 3:0 Борусия (Мьонхенгладбах) и излезе на трето място в класирането на Бундеслигата. Над всички в двубоя на "Олимпиащадион" беше Саломон Калу. Бившият нападател на Челси заби хеттрик, след като до момента не се беше разписвал през сезона.

Херта поведе в 18-ата минута, когато Мичел Вайзер центрира към Калу и той с глава направи безпомощен стража на гостите Ян Зомер. В 33-ата минута груба грешка в защитата на Борусия позволи на Калу да овладее топката, а последвалият прецизен удар удвои преднината на Херта. Малко по-късно Кристоф Крамер беше изгонен за втори жълт картон и задачата на "жребчетата" стана непосилна.

През втората част домакините контролираха мача и рядко организираха опасни атаки. Въпреки това, в 84-ата минута Вайзер намери Калу зад защитата и опитният нападател завърши наказателната си акция.

Загубата продължи кошмарната серия на Борусия (М). Отборът на Андре Шуберт е без победа и дори без отбелязан гол в последните си 5 мача, като заема 11-о място в класирането.