Гладбах и Селтик се спряха един друг (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) и Селтик не успяха да се победят в среща от Група "С" на Шампионската лига, завършвайки 1:1. Резултатът е почти фатален за шотландците, които остават последни в групата и имат само теоретични шансове за второто място. Играчите от Гладбах пък вече изостават на 3 точки от втория Манчестър Сити, който в другата среща надви Барселона с 3:1. Ларс Щиндъл вкара за домакините в 32-ата минута, а Муса Дембеле изравни в 76-ата минута от дузпа, за нарушението при която Юлиан Корб получи червен картон.

В предишният кръг "жребчетата" бяха спечели с 2:0 в Глазгоу и се бяха настроили за нов триумф, но съперникът затвърди реномето си на боец и дори можеше да поведе в резултата. В 24-ата минута Скот Синклеър майсторски насочи топката към горния ъгъл на Ян Зомер, но тя се спря в гредата.

Борусия успя да поведе в 32-ата минута, когато Торган Азар центрира към новия лидер на тима Ларс Щиндъл и последва прекрасен удар от въздуха за 1:0.

Селтик обаче не се предаде и след почивката стигна до своето. В 75-ата минута Дембеле беше покосен в наказателното поле от Корб и германецът беше изгонен, а нападателят получи възможност да реализира от дузпа и не я пропусна - 1:1.

Сега на Мьонхенгладбах предстои гостуване на "Камп Ноу", а "детелините" ще се изправят срещу Сити в Манчестър. И двата мача са на 23 ноември.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Селтик 1:1
1:0 Щиндъл (32)
1:1 Дембеле (76) дуз.