Рангелов бележи, но без ефект за Коня

Националът Димитър Рангелов вкара гол за своя Коняспор при гостуването на Брага в мач от Група “Н” на Лига Европа, но неговият тим загуби с 1:3. Българинът откри резултата в 30-ата минута, когато бе изведен в наказателното поле и след като се пребори със защитник прониза вратаря от малък ъгъл.

Съвсем скоро обаче Емилиано Веласкес изравни. В 38-ата минута Мауро до домакините получи червен картон и остави португалците с човек по-малко. Въпреки това Брага стигна до втори гол в последната секунда на полувремете, като точен бе Уилсон Едуардо. В началото на втората част пък и турците останаха с човек по-малко, тъй като Нейч Скубич бе изгонен. В самия край на мача пък Рикардо Хорда оформи крайното 3:1 в полза на домакините.

В другия мач от групата Гент и Шахтьор направиха голово шоу и украинците победиха с 5:3. Головете за “миньорите” бяха дело на Марлос, Тайсон, Тарас Степаненко, Фред и Факундо Ферейра, докато за белгийците вкараха Халифа Кулибали, Жереми Пербе и Дамиел Милошевич.

Шахтьор продължава да е без грешка и вече се класира за следващата фаза с максимален брой точки - 12. Битката за второто място продължава да се води между Брага и Гент, които са съответно с пет и четири. На дъното е тимът на Рангелов с една.

Брага - Коняспор 3:1
0:1 Рангелов (30)
1:1 Веласкес (36)
2:1 Едуардо (45)
3:1 Хорда (97)

Гент - Шахтьор Донецк 3:5
1:0 Кулибали (1)
1:1 Марлос (36-д)