Нелеп автогол провали Интер на "Сейнт Мери" (видео)

Проблемите за Интер нямат край. Тази вечер "нерадзурите" загубиха с 1:2 гостуването си на Саутхамптън от група "К" на Лига Европа и записаха третата си загуба в турнира. Още по-неприятно за италианците бе, че те първи поведоха в мача, но допуснаха обрат, а успехът на "светците" дойде след нелеп автогол на Юто Нагатомо.

Интер пръв откри резултата в 33-ата минута, когато Иван Перишич получи центриране в наказателното поле, на два пъти опита удари, които бяха блокирани, но топката попадна в краката на Мауро Икарди, който не сгреши за 0:1.

В 45-ата минута Саутхамптън получи малко спорна дузпа за игра с ръка на Перишич в наказателното поле, въпреки протестите на гостите. Изстрелът от бялата точка на Душан Тадич обаче бе отразен от Самир Ханданович и резултатът остана непроменен.

В 64-ата минута обаче натискът на домакините даде резултат. Удар на Ориол Ромеу се отби от напречната греда, а след това Върджил ван Дайк успя да прати кълбото в мрежата за 1:1.

"Светците" направиха и пълен обрат в 69-ата минута, когато остро центриране на Тадич хвана неподготвени защитниците на Интер и Юто Нагатомо по много нелеп начин си вкара автогол за 2:1.

В другия мач в групата Спарта (Прага) надигра с 2:0 Апоел (Беер Шева) с попадения на Доцкал в 23-ата и Лафата в 38-ата минута.

Така след изиграването на мачовете от четвъртия кръг водач в класирането е Спарта с 9 точки, пред Саутхамптън със 7, Апоел с 4 и Интер с 3.