Алегри защити Ювентус от критиките

Резултатът 1:1 с Лион у дома беше най-малко очакваният изход на срещата от Шампионската лига за феновете на Ювентус. Голът за французите падна едва в края на срещата, след като Ювентус водеше в значителна част от мача.

"Виждам пропуски в играта ни в последните 20 минути на мачове. Загубихме лесни топки, позволявахме на съперника да ни притеснява. Не съм съгласен с твърденията, че играем слабо. Не може да спечелиш 27 точки в Серия А със слаба игра", категоричен е Алегри. Положителната новина за него, че тимът му не загуби, тъй като сега и равенство със Севиля ще класира Ювентус напред.