Порто изхвърли шампиона на Белгия (видео)

Порто взе ценни три точки след 1:0 в домакинството срещу Брюж. Единственото попадение в срещата бе дело на Андре Силва в 37-ата минута. Тогава негов удар с глава бе отклонен от Томас Пиня и топката се озова в мрежата.

Португалците имат 7 точки и заемат второ място в група G, а белгийците отпаднаха от надпреварата, тъй като все още нямат спечелена точка. Сега на Порто предстои решителен мач срещу ФК Копенхаген в Дания в директна битка за класиране. Лидер в групата е шампионът на Англия Лестър.

Домакините доминираха в началото и имаха претенциии за дузпа в 10-ата минута, когато Силва падна в наказателното поле. Брюж стигна до първото си положение четвърт час по-късно, когато бившият защитник на Аякс Рикардо Ван Райн центрира ниско, а удар на Уесли бе спасен от Касийяс.

Порто натисна в края на първото полувреме и успя да поведе с попадението на Силва. След час игра португалците можеха да удвоят аванса си. Тогава Силва отново падна в наказателното поле, топката стигна до Жота, но ударът му бе отразен, а изстрелът на Оливер мина на сантиметри от лявата греда.

ПОРТО - БРЮЖ 1:0
1:0 - Андре Силва (37)